0532 523 83 10 Şehit Şükrü Uyar Sk. No:2/2 Ören - Muğla

Sektörel Haberler


Muğla'da Arsa Fiyatları Yükselişe Geçti


Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını, insanların gayrimenkul tercihlerini de değiştirmeye başladı. Özellikle müstakil konutlara ilgi artarken buna bağlı olarak arsa arayışları da arttı.

Salgın sürecinde alınan tedbirler kapsamında şehirler arası ulaşım kısıtlı bir şekilde sürdürülüyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerden Muğla'da arsa, müstakil ev veya tarla gibi gayrimenkul satın almak isteyen yatırımcıların sayısı bu dönemde arttı. Ulaşım kısıtlamasının kalkmasından sonra Muğla'da satışların artması bekleniyor. Öte yandan arsa fiyatlarının da metrekare bazında artışa geçtiği ifade edildi.

KONUT FİYATLARI DA ARTTI

Sözcü'nün aktardığı habere göre, Muğla'daki gayrimenkul piyasasının son durumunu değerlendiren Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Emlak Müşaviri Çetin Aksu, "Büyük şehirlerden bahçeli müstakil ev ile arsa ve tarlaya talep fazla ama henüz alan yok. Konutlarda yüzde 3-5, arsa fiyatlarında metre kare fiyatlarında 150-250 lira arasında artış olurken, kiralarda ise ciddi düşüşler yaşanıyor" diye konuştu.

KİRALARDA DİKKAT ÇEKEN DÜŞÜŞ

Muğla'da gayrimenkul satış fiyatlarının yükselişe geçtiği şu dönemde konutlarda kiraların düştüğü belirtiliyor. Özellikle Marmaris ve Bodrum'da talep düşüşüyle birlikte kiraların da düştüğüne belirten Çetin Aksu, "3 bin liralıklar 2 bin 500'e, 2 bin 500’lükler de 2 bin liraya çekti. 300-500 lira arasında düşüş var. Serbest dolaşım başlarsa buralara büyük şehirlerden çok fazla sayıda gelecek insan var ve o zaman hem kiralar ve hem de arsa ve ev fiyatlarında patlama olur" diye konuştu.


03 Ekim 2020     805 Görüntüleme


Çözüm Ortaklarımız